This is about love.

9. listopadu 2009 v 22:13 | Azzy
Love is not sex. Sex is not love.

Ano, láska nemá se sexem nic společného, jsou to dvě odlišné věci. Jeden je cit a druhý je potřeba. Podle sexu se rozděluje sexuální orientace, ale co se rozděluje podle lásky ?

Láska, láska, láska, klišé moderní doby, zabiják mladých lidí a neuvěřitelnej životabudič kterej vás kope dopředu - ale co by byla láska bez sexu ?
Stojí vám u chlapa ? Jste gay. U opačného principu (tedy "stání u ženy") jste heterosexuál.

Aby jste pochopili proč to tu píšu, potřebuju znát váš názor. Proč by se gay nemohl zamilovat do ženy ? Proč by se heterosexuál nemohl zamilovat do muže ? Je to snad určeno trendem moderní doby - pokud si gay x pícháš s muži, miluješ muže ? Nebo je to opravdu tak hluboká záležitost že ten sex s láskou jsou defakto spojená věc v základech ?

Podle mě je to blbost. Sexuální orientaci si samozřejmě nikdo z nás nevybírá, ale stejně tak si nikdo z nás nevybírá, jakým směrem se bude uvádět náš citový život. Kdyby jste se zeptali gaye, zda by bylo přijatelné že by choval hluboký cit k ženám, "silné buzničky" vám odpoví "Ou maj gáád fůůj ženská no nééé ...!", kdežto pohodoví aktivové by snad byli i schopni souhlasit. Někteří. Pokud by jste se zeptali průměrného muže na ulici, zda by byl schopen zamilovat se do muže, se kterým tráví většinu svého času, samozřejmě tím příjemným způsobem, odpověděl by se stoprocentní jistotou že "ne, v žádnym případě".

Já myslím že je to lež. Muží milují muže, ženy zase milují ženy. Milujeme se asi všichni navzájem, jen je to utlumená láska. Láska utlumená něčím čemu se v moderním světě říká přátelství.

Pokud se ale zamilujete do stejného pohlaví, stáváte se automaticky homosexuály ??
 


Komentáře

1 Šárka | 9. listopadu 2009 v 22:34 | Reagovat

:)

2 dvojče | Web | 10. listopadu 2009 v 18:17 | Reagovat

Tak tuhle otázku jsem si položila poprvý v patnácti. A zjistila jsem, že mně můžou určitým způsobem přitahovat i holky, i když se nedá položit otázka jestli se můžu zamilovat, protože to se prostě musí stát aby to člověk poznal. A stalo se :) Ale je v tom rozdíl. Totiž je rozdíl být úplně bi a tohle. Já jsem byla zamilovaná, a chtěla jsem jí líbat a mazlit se a i víc, ale tenkrát jsem si nedokázala představit vysloveně sex, přestože jsem žárlila na všechny kluky okolo ní. Myslim že je to ta věc, že se každý rodí bi, a pak se mu určitá část zdá víc blízká. I když netvrdím že 100%každý je takový při narození. Ale podle mně jsou takový lidi, kteří tohle berou jako otevřenou zónu, že nejsou hranice, prostě láska i přitažlivost můžou být různý. Těžko tedy říct, jestli je orientace daná sexem nebo láskou. Mně ta holka přitahovala, právě proto že jsem jí milovala, ale pak jsou holky, který mně přitahujou ale necítim k nim nic. A kluci to samý. A je spousta kluků který mám hrozně ráda ale nepřitahujou mně. Já si prostě myslim, že u lásky je to v tom, co každý z nás hledá, co má v sobě a co hledá u druhýho aby to k němu pasovalo, případně ho to doplnilo nebo motivovalo. A to pak může člověk najít u jakéhokoliv pohlaví. Akorát že většina lidí je tim, jak je vychovávána omezena protože je ani náhodou nenapadne si připustit, že by to co hledají mohli najít jinde než tam kde jsou jim odmala vtloukaný hranice. Až teprve když to většinou nachází jinde než je očekáváno tak začnou o tom přemýšlet. Ale u sexu to je asi jinak, asi ty hormony :) No je to téma na dlouhý psaní :)Jsem vážne zvědavá kolik lidí opravdu napíše co si o tom myslí, protože jak heteráci, tak gayové jsou většinou v tomhle dost předpojatí.

3 peaceboy | Web | 10. listopadu 2009 v 21:17 | Reagovat

Hodně dobrá úvaha. Takhle jsem nad tim nikdy nepřemejšlel.

4 Bonnie | Web | 10. listopadu 2009 v 21:44 | Reagovat

Nikdy by mě ani nenapadlo nad tím takhle přemejšlet... Nasadils mi pořádnýho brouka do hlavy a vůbec nevim, jak na to odpovědět... Teoreticky je to, co řikáš pravda. Sex a láska nejsou jedno, jsou to dvě odlišný věci. Ale zase na druhou stranu, proč se heterosexuál zamilovává z větší části do opačnýho pohlaví a homosexuál do stejnýho? Neříkám, že se nemůže stát výjimka, ale každopádně takových výjímek asi nebude moc... Spíš je reálnější sex s pohlavím opačnym, než k jakýmu se většinou přikláníš, než zamilovat se do něj. Je velká pravda, že každej člověk je aspoň trošičku bisexuál (co se týče sexu)... Ale co se týče těch citů... To je tak komplikovaná a nepředvídatelná věc, že se to asi nedá říct. Člověka samotnýho kolikrát překvapí, co najednou začal cítit a nemá sebemenší šanci to ovlivnit.

5 eL | 11. listopadu 2009 v 6:39 | Reagovat

Sex a láska jsou spojený... Nemůžeš o nich říct že jsou to diametrálně odlišný věci. Láska je vlastně taky potřeba. Většina lidí si někoho nehledá kvůli tomu aby s nima spali, to si ostatně můžu zajít na specializované pracoviště, ale hledají je aby s nimi byli, aby je drželi a stáli při nich. Většina lidí pokud nemá vtah nevyhledává sex na jednu noc... Takže láska je spojená se sexem. Nebo aspoň tak to prvoplánově mělo být. Ale samozřejmě tyhle dvě věci můžou existovat samostatně, hůř představitelná je pochopitelně varianta láska bez sexu. Něco by asi bylo špatně ne? Být ve vztahu a nemít to. Přijít domů z večeřes  kamarády, říct si dobrou a lehnout si každej na jinou postel. Jasně že se muž může zamilovat do muže, jaště že žena se může zamilovat do ženy. Znám gaye co má manželku a děti... Ale co by se muselo stát abych se třeba já zamilovala do ženy? Trávím s nima tolik času, nakupujem, drbem, běháme po bytě ve spodním prádle když se rychle převlíkáme na ples... a nic... říká se tomu heterosexualita. Ani mě nenapadne říct si ta je krásná, do tý bych šla. Stejně tak muž ( nebo "muž už vůbec ne" ) si nepomyslí nic takového o můži. Heteráky z jejich přirozenosti přitahuje opačně pohlaví. Homosexuály přitahuje stejní pohlaví. Tak to je... I hetero se může zamilovat do příslušíka svojí odnože, ale to neznamená že je z něj hned gay... ale už není ani hetero. Čekací období. Předpokládáme totiž, že nebude střídat "žena muž žena muž". Asi se přecijen k něčemu upne a to je ten moment který ho pasuje na homo nebo hetero

6 Kač | Web | 11. listopadu 2009 v 16:03 | Reagovat

Hele, napadnout to může jenom tebe, ale máš pravdu.
Můžu milovat svojí kamarádku nade všechno na světě a nemusim mít potřebu mít jí v posteli.
Když zastavíš chlapa na ulici, tak ti odpoví, že by nemoh milovat chlapa jenom kvuli svoji ješitnosti. Opust ale prostě to tak je.
Ale zase to úplně nerozděluj, neni nutný aby šel sex s láskou dohromady, ale podle mě je to nejobvyklejší :-)

7 Tonyblejz | 11. listopadu 2009 v 20:47 | Reagovat

láska, ta má mnoho podob a přátelství je její velká kamarádka. Velká, a ta hranice mezi nimi je velmi tenká. Rozpline se právě v momentu kdy s přítelem či přítelkyní skončíš den sexem. A naopak. Láska se stane tvou velkou přítelkyní či přítelem právě momtem kdy se začne se sexem. Ostatní je škatulkování.

8 ëvv | Web | 15. listopadu 2009 v 13:26 | Reagovat

tezko rict.. Mozna se priklanim k te  drue variante, ta, se kterou nesouhlasis.. A to z toho duvodu, ze muj nejlepsi kamadar je gay a proste vzdycky byl s muzi a ja si ho s holkou neumim predstavit.. Kdyz mi ale rikal,ze by si dokazal predstavit chodit s holkou,milovat ji ale nespat s ni.. Zakazal jsem mu to, neumes bych si to predstavit :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama