Kylie Minogue - Aphrodite

13. července 2010 v 15:55
Bohyně přistála
Kylie Minogue se už před časem zmínila, že se chce vrátit ke svým disko-kořenům. Deska Aphrodite je prakticky jejím comebackem po nepříliš vydařeném albu X, a i když se Kylie musela vracet, neudělala ani krůček zpět.
Aphrodite je jedním slovem nadčasová. Možná že je na takové soudy ještě brzo, ale myslím že se nebudu moc mýlit, když povím že toto je album, o kterém se za dvacet let bude říkat že předběhlo doby popu.
Je pravda, že v těchto vodách se toho už asi nemá co měnit, všechno se slévá do těch elektronických sráčovinek a pro pořádný pop nezbývá moc místa - a to je právě ono. Kylie sice využila potenciál posledních dob - co je nejvíce elektro, to nejvýše v hitparádách - jenže Kylie to narozdíl od ostatních sluší, ona v tomhle stylu začínala, ať chceme nebo ne a tak nikdo jiný než ona nemá větší právo tento styl "zneužít" ve svůj prospěch.
Aphrodite je také jedna z mála, která nemá tak vlezlý titulní singl, že ačkoliv ho na MTV slýchávám až 8 krát denně a v rádiích o nic méně, stále se mi neohrál. Jsem hudebně náročný člověk a tak má Kylie můj zasloužený respect.
I když to samozřejmě všechno není její "vina", skvělé album by asi těžko vzniklo bez skvělých producentů a že jich na Aphroditě pracovalo požehnaně. Za všechny uvedu určitě Stuarta Price, který například produkoval Madonně úspěšnou Confessions on a dancefloor.
Kylie předběhla sama sebe, i když to možná ani nechtěla. Třeba se chtěla vrátit jenom do starách kolejí a povedlo se jí něco tak energického, že to lze ztěží uchopit do slov. Jednoznačně deska sezóny, no, možná i roku.

10/10

Aphrodite
 


Komentáře

1 pistalka | E-mail | 13. července 2010 v 16:33 | Reagovat

Já bych dal tak 8,5/10. Rozhodně skvělé popové album a k poslechu na pláži u moře se mi hodilo jako žádné jiné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama