Ve zdraví i v nemoci

27. června 2011 v 21:24
Láska je tak komplikovaná. Pořád posloucháte, jak o Vás stojí, co všechno by pro Vás udělal, co všechno by Vám koupil, snesl z nebe. Až dokud neonemocníte.
Je zváštní jak virózy dokážou rozdělovat lidi. Najednou jste oškliví, oteklí, máte horečku a vydáváte při kašlání nechutný zvuky. Kdo by se toho nelekl.
Nemluvim z vlastní zkušenosti. Ještě jsem totiž neměl vztah založený na každodenní partnerské intimitě. Jsem víkendový typ. A když už jsem u někoho pobýval delší dobu, vetšinou to bylo v létě a nebo to nebyly tak dlouhé úseky, aby jsem ze stoprocentně fit stavu dokázal rázem přeskočit ke stavu žalostnému. Většinou to tedy je tak, že nemocný nejsem já, nýbrž můj protějšek. David byl zdravej jako řípa. Prožili jsme společnou jednu angínu - každý zvlášť, jak jinak. Robert byl hypochondr. Co týden, to nový problém. Patrik možná nepatří k nejzdravějším z nás, ale aspoň nefňuká. Karmická vina byla zdá se splacena.

Abych vysvětlil - je to sestra, která se necítí dobře, a její kluk se od ní tak nějak osobně distancoval. Volají si, píšou si, milují se. Ale aby si jí vzal k sobě? No to chraň bůh, koukej přijet až budeš zdravá.

Paradoxní ovšem je, že ženy a lidé, jako jsem já (ano, buzny), tyto problémy naopak vyhledávají. Chceme se starat. Chceme mít ten mateřský pocit, vařit čaje našim chudáčkům manžílkům a každých 30 minut měnit studené obklady. A že si to chlapi užívají.
Jenže - oni někdy neví kdy přestat (nebo nikdy?). Chřipka pomine, ale přicházejí další pseudonemoci. Bolí ho za krkem. Trápí ho bříško. Má alergii, chudáček, dostal rýmičku.
Nemocný a svým způsobem závislý muž je legrace (tedy pokud se nejedná o nic závažnějšího) a svým způsobem roztomilý zpestření.

Ale když onemocníme my, nezbude nám nic jinýho než maminka.
Ono je to stejně dobře, u maminek se stoná a vždycky stonalo nejlíp.
 


Komentáře

1 Infantility* | Web | 2. července 2011 v 21:09 | Reagovat

Jo!

2 yellow-submarine | Web | 3. července 2011 v 15:53 | Reagovat

přesně tak

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama