Prodavač problémů

22. července 2011 v 23:01
Smutné.
Když Vám na iboys - a koneckonců to tak funguje asi na každé seznamce na světě - někdo napíše "Jak je?", už automaticky počítá s odpovědí "Dobře, a co ty?". Já se za léta v kyberprostoru naučil odpovídat pouze "Dobře", aby dotyčný pochopil že tudy teda cesta rozhodně nevede a že mě ani v nejmenším nezajímá, jak se má on. Proč taky. Proč by mě mělo zajímat jak se má cizí člověk? Kde je to psaný? Proč bych se měl starat ještě o cizí psychický rozpoložení?

Největší šok ale pro druhou stranu, která otázku pokládá je, když odpovíte "Špatně" a to v jakýchkoliv výše uvedených mutacích. Někdy se nedočkáte ani odpovědi. Což je ta lepší verze. Je mi špatně = nejsem v komunikativní a open-mind fázi. To jsou ti chytřejší.
Ti hloupější začnou rejpat.

- Co se stalo?

Kéž by se přes internet dali lidi fackovat. Bylo by to doopravdy, doopravdy třeba. At' už se jedná o stupidní tlachání přes seznamky, nebo třeba o diskuze pod články ze zprávařských serverů. V nejnovějším vydání Maxima to pojmenovali přesně - Síť plná kokotů.
Kokota nesmírně zajímá, proč Vám je špatně. Vůbec Vás nezná, o problémech, životních peripetiích anebo depkách, které prožíváte, neví nic.
Vzhledem k tomu že nemůžu fackovat, většinou jim odepisuji "Nechci se o tom bavit s cizím člověkem."
Tady v určitých případech mozek zapne a oni si mě přestanou všímat. V drtivý většině případů ale přichází stádium Musim mít poslední slovo.

- No tak teda sorry že sem otravoval!

Ano, otravoval si. Ale poslední slovo budu mít já.
Nejsem totiž žádná emocionální děvka. Kurva, co prodává svoje problémy na trhu cizím lidem. Štětka co má zapotřebí před póvlem rozebírat svoje soukromý dramata a neúspěchy.
Vypadá to jako paradox - mám přeci blog. Ale tohle je něco jiného. Blog je můj život. Ne výseč mojich mindráků a depresí absolutně vytrhnutých z kontextu.

Ale dobrá, všechno to beru jako slušnost. Je slušné ptát se jak se mám - nejspíš. Je slušné mě chtít vyslechnout. Nejspíš. Fajn. Ale mě je to nepříjemné.
Nechutný, vlezlý. Špinavý.
Takže - muži - rada pro Vás. Už se mě na to, prosím, neptejte.
 


Komentáře

1 Infantility* | Web | 23. července 2011 v 14:33 | Reagovat

Češi jako národ jsou zviklí rejt, stejně tak odpovídat na otázku JSM? slovem Špatně.
Séř na to, blci blbost nevymluvíš.

2 Klarush | Web | 23. července 2011 v 18:45 | Reagovat

Trošku z jiné strany:
Ve svém okolí mám jedince, kteří na tuto otázku odpoví "Špatně". Potom očekávají, že se jich zeptám, co se stalo, a oni mi budou moci do detailů vylíčit jejich strašně hrozný deprimující život,který je plný neštěstí a zklamání. A já je potom budu litovat, utěšovat nebo s nima nadávat na život.
Bohužel pro ně, já tohle nemám za potřebí ;)

3 Azzy | Web | 23. července 2011 v 23:23 | Reagovat

[2]: co je mi po jiné straně. Tohle je o mě. Chápu že někteří lidé jsou přesný opak mě. V tom případě se jich ovšem neptám "Jak je?" .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama